fizjoterapia – podologia – pielęgniarstwo – leczenie – trening

Największa w polsce sieć Placówek medycznych
i sportowo-medycznych

Szkolenia Anatomy Trains

1. TERMINY ZAPLANOWANYCH SZKOLEŃ ANATOMY TRAINS:

  • Anatomy Trains I – Termin: 7-8 maj 2015 r. w Szczecinie, godziny zajęć 9.00-17.00
  • Anatomy Trains II – Termin: 9-10 maj 2015 r. w Szczecinie, godziny zajęć 9.00-17.00

2. PROWADZĄCY

  • Wojciech Cackowski – certyfikowany nauczyciel Anatomy Trains

3. CENA:

  • 1 100 zł dla osób, które dokonają rejestracji i wniosą opłatę do 28.02.2015r. za jeden moduł (dwa moduły 2 200 zł)
  • 1 200 zł dla osób, które dokonają rejestracji i wniosą opłatę po 28.02.2015r., za jeden moduł (dwa moduły 2 400 zł)

4. FORMULARZ ZGŁOSZENIA


Tak


Tak

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności

5. PROGRAM SZKOLENIA

Anatomy Trains to szkolenie prowadzone w formie warsztatów, w których w części wykładowej przekazane będą prezentacje oraz materiały audio-wizualne, poparte nagraniami z sekcji zwłok prowadzonych przez Toma Myers’a. Każdy z uczestników pogłębi wiedzę z zakresu anatomii powięziowej oraz nabędzie umiejętność rozpoznawania, planowania i realizowania terapii w obszarze zaburzeń w systemie mięśniowo- powięziowym. Trójwymiarowe animacje pozwolą na zrozumienie i zapamiętanie funkcjonowania struktur. Praktyczna część obejmuje naukę koncepcji Anatomy Trains, włączając do analizy funkcjonowania mięśni i stawów, rozumienie całości powiązań struktur funkcjonalnych aparatu ruchu w oparciu taśmy anatomiczne. Tworzą one połączenia powięziowo – mięśniowe, których analiza i planowana terapia pozwala na odzyskanie prawidłowych wzorców postawy, ruchu i funkcjonalności w ciele człowieka. Każdy z uczestników nabędzie umiejętność analizy posturalnej (Body Reading) oraz naukę palpacji i wykonywania technik manipulacji mięśniowo – powięziowych.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ – ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYM PROGRAMEM:

6. DLA KOGO SZKOLENIE ANATOMY TRAINS?

Anatomy Trains to szkolenie dla osób pracujących z ciałem człowieka: fizjoterapeutów, terapeutów manualnych, masażystów oraz instruktorów ruchu (joga, pilates, itd.). W szkoleniach biorą również udział lekarze (wraz ze swoimi zespołami rehabilitantów i trenerów), którzy w praktyce zawodowej leczą i rehabilitują narząd ruchu.

7. KILKA SŁÓW O PROWADZĄCYM

Wojciech Cackowski, certyfikowany terapeuta KMI, nauczyciel Anatomy Trains. Fizjoterapeuta, który metod integracji struktoralnej uczył się u Toma Myersa, Jamesa Earlasa oraz asystował przy szkoleniach KMI Larremu Philipsowi. Wieloletnie doświadczenie Wojtka w pracy z pacjentami oraz nad własnym ciałem, spowodowało, że dokonuje zmian strukturalnych u osób z którymi praktykuje jako terapeuta. Jako komplementarne metody sostuje jogę, osteopatię wisceralną oraz terapię powięziową w wodzie. Wciąż szkoli się i rozwija z zakresu terapii manualnej, ruchowej i poznaje „rewolucyjnie powiązaną” anatomię.

8. ANATOMY TRANS – KONCEPCJA

KMI to zbiór postępowania, Anatomy Trains to mapa, razem tworzą system, który skierowany jest na poprawę funkcjonalności struktur człowieka, a w konsekwencji powrót ciała do prawidłowych wzorców ruchu. Obowiązuje tu więc mechanistyczny model ludzkiego funkcjonowania, który działając poprawnie wolny jest od wszelkich dysfunkcji i zespołów bólowych. W konscepcji Anatomy Trains wyeliminowano segmentaryczne podejście do ciała człowieka, traktując ją jako strukturę współzależnych mechanizmów. Anatomy Trains jest mapą podłużnych połączeń w sieci powięziowej ciała, przy założeniu, że podążać będziemy za ciągłością mięśnia i powięzi, poszukując linii napięcia, które przedłużają pojedynczy mięsień biegnąc poprzez poszczególne segmenty ciała. Właśnie te linie dają nam obraz funkcjonalności, a w konsekwencji powstałych dysfunkcji, które w terapii zgodnej z omawianą koncepcją będziemy „rozplątywać” (tj. przywracać ich funkcjonalność). W koncepcji Anatomy Trains opracowano 12 meridianów powięziowo – mięśniowych, które przekazują ruch, stabilizację, przeciążenie i ograniczenie pomiędzy poszczególnymi segmentami ciała, co obrazuje się w zespołach bólowych lub innych objawach ze strony narządu ruchu. Manipulacje powięziowe zgodne z koncepcją KMI pozwalają na ocenę funkcjonowania oraz przywrócenie balansu funkcjonowania taśm oraz zaktywizować powierzchniowe mięśnie i mięśnie głębokie, aby przywrócić współzależną relację pomiędzy tymi dwiema warstwami.

Skontaktuj się z nami

Rafał Jakacki
+48 783 967 137
rj@podlogia.pl

Karolina Trąbska
+48 608 319 398
kk@podologia.pl

Skonfiguruj gabinet

Skonfiguruj gabinet

Gabinety partnerskie

Gabinety partnerskie

Szkoła Podologii

Szkoła Podologii

Sklep podologiczny

Sklep podologiczny

Cykliczne Webinaria

Cykliczne Webinaria
Poznaj etapy tworzenia twojej placówki medycznej
Wyposażenie
Wybierz gabinety, które chcesz rozwijać
Szkolenie
naucz się wykonywania usług edupodologia.pl
Rozwój
wspólnie stworzymy Twój program rozwoju na sprawdzonych technikach i narzędziach edupodologia.pl
Porozmawiaj z nami
Czat z Firmao.pl CRM