fizjoterapia – podologia – pielęgniarstwo – leczenie – trening

Największa w polsce sieć Placówek medycznych
i sportowo-medycznych

Zabiegi podologiczne

Okiem specjalisty

KONSULTACJE DERMATOLOGICZNE:

 • Grzybice
 • Brodawki wirusowe
 • Łuszczyca
 • Zmiany skórne innego pochodzenia

PIELĘGNACJA STOPY

Oddaj swoje stopy w ręce podologa, który współpracować będzie
z twoim lekarzem. Podczas zabiegu w gabinecie medycznej pielęgnacji stóp, specjalista:

 • przeprowadzi badanie, które wykluczy zmiany neuropatyczne (czuciowe i ruchowe) oraz zmiany niedokrwienne
 • nauczy cię jak kąpać stopy, jakie stosować kosmetyki oraz w prawidłowy sposób przytnie paznokcie,
 • zrekonstruuje uszkodzone paznokcie, stosując klamrę Frasera
 • wyposaży cię w ortezy (gotowe lub indywidualne)
 • usunie delikatnie i bezpiecznie zrogowacenia, odciski, modzele, co pozwoli na uniknięcie odleżyn i ran,
 • zabieg zakończy delikatnym masażem, z zastosowaniem najwyższej jakości kremów.

Jeśli chcesz umówić się na zabieg
skontaktuj się z nami: 785 192 173

Okiem specjalisty

ZABIEG PEDICURE MEDYCZNEGO

Zabieg stóp, polegający na usunięciu zrogowaceń skóry, obcięciu i oszlifowaniu paznokci, wmasowaniu preparatów profilaktyczno-leczniczych, a ponadto również usunięciu odcisków, zabieg na paznokcie grzybicze, rekonstrukcja płytki paznokciowej, zakładanie klamer, opatrunków, opracowanie wrastającego paznokcia, ran, usuwanie brodawek wirusowych, zabieg na pękające pięty, malowanie płytki paznokciowej.

 

ODCISKI

CO TO – uwypuklone zgrubienia naskórka z centralnie ułożonym rdzeniem, sięgającym do uniesionej warstwy skóry (kształt pinezki),

WYSTĘPOWANIE – umiejscawiają się w miejscach stałego ucisku (złego obuwia, ścisło przylegających do siebie powierzchni palców, na podeszwach stóp pod wyniosłościami kostnymi), przy paznokciu, jak i tuż pod nim. Przez ciągły ucisk na odcisk lub jego tarcie może dochodzić do opuchnięcia, zakażeń lub ropienia.

CO ROBIMY W GABINECIE – usuwanie za pomocą frezów do usunięcia rdzenia;
W zależności od odcisku zabieg w gabinecie należy powtórzyć w celu wypłycania miejsca pozostałego po odcisku.

 

MODZELE

CO TO – ograniczone okrągłe, bądź owalne zrogowaciałe ogniska (choć brak w nich unerwienia, mogą powodować bolesność, gdy ugniatają okoliczne tkanki) tworzące się przez powtarzający się uraz,

WYSTĘPOWANIE – strona podeszwowa stóp i opuszki palucha i palców

CO ROBIMY W GABINECIE – bezbolesne usuwanie za pomocą frezów.

 

WRASTAJACY PAZNOKIEĆ

CO TO – paznokcie wrastają w wał paznokciowy i powodują bolesność, obrzęk i stan zapalny,

PRZYCZYNA – zbyt ciasne obuwie, nieprawidłowe obcinanie wolnego brzegu płytki paznokciowej również dolegliwość może być dziedziczona genetycznie,

WYSTEPOWANIE: płytka paznokciowa i wał paznokciowy

 

CO ROBIMY W GABINECIE

 • KOSTKA ARKADY: Jest to innowacyjne narzędzie medyczne pozwalające na bezpieczne i skuteczne wyleczenie problemu wrastającego paznokcia. Kostka arkady umożliwia przeprowadzenie nieinwazyjnego zabiegu, przynoszącego natychmiastową ulgę w bólu. W naszych gabinetach w razie potrzeby otrzymasz znieczulenie miejscowe, a cały zabieg wykonany będzie pod okiem chirurga. Zadaniem urządzenia jest podniesienie wrastającego paznokcia i nadanie mu odpowiedniego toru wzrostu. Zabieg w gabinecie trwa około godziny w zależności od stopnia komplikacji danego przypadku. Okres leczenia uwarunkowany jest rodzajem deformacji płytki paznokciowej. Czasami konieczne są wizyty kontrolne co dwa – czterech tygodnie, wówczas może zaistnieć konieczność wykonania drobnego zabiegu korekcyjnego. Każdorazowo po wykonanym zabiegu, podolog nakłada na paznokieć akryl z substancją przeciwgrzybiczą, który ma na celu utrwalić odkształcenie. Atutem zabiegu z wykorzystaniem kostki jest efekt estetyczny. Po większości zabiegów na prośbę pacjenta paznokieć może zostać pomalowany.
 • zakładamy klamry korygujące, które spłaszczają płytkę paznokciową, lub robimy tamponadę, unoszącą i zabezpieczającą obolałe miejsce.

 

ROGOWACENIE STÓP

CO TO – skóra zgrubiała, mało elastyczna o żółtawym zabarwieniu, często występują na niej bruzdy i popękania, mogące stać się podłożem stanów zapalnych

WYSTĘPOWANIE – na podeszwie stóp

CO ROBIMY W GABINECIE – ściągamy zrogowacenie za pomocą dłuta, skalpela, bądź frezów. Po zabiegu skóra staje się delikatna, miękka, a pacjent ma uczucie przyjemności i lekkości chodzenia.

 

PĘKAJĄCE PIĘTY

CO TO – pęknięcia pięt często z ich krwawieniem, spowodowane suchą skórą, nadwagą, chorobą, zbyt mocno usuwanym naskórkiem

WYSTĘPOWANIE – na piętach, najczęściej u osób starszych, diabetyków

CO ROBIMY W GABINECIE – ściągamy zrogowacenie skóry (dłuto, skalpel, frez), wyrównując naskórek. Jeśli znajduje się rana, zakładamy opatrunki. Z każdym zabiegiem skóra na pięcie staje się delikatniejsza, a pęknięcia są płytsze, aż do ich zaniku.

 

ZROGOWACIAŁY PAZNOKIEĆ

CO TO – oderwanie się płytki paznokciowej od łożyska (z powodu krwawego wylewu, pod wpływem ucisku, urazu nasady paznokcia), próchnienie paznokcia i kruszenie.

WYSTĘPOWANIE – płytka paznokciowa, a także zmiany dookoła płytki.

CO ROBIMY W GABINECIE – leczenie polega na usunięciu martwej części paznokcia.

 

BRODAWKI

CO TO – narośla na naskórku (są różne rodzaje brodawek, te którymi zajmujemy się w gabinecie pobudzają wzrost komórek wierzchniej warstwy skóry powodując narośl), bardzo bolesne; czarne punkty na brodawce świadczą o tym, że pękły w jej obrębie naczynia krwionośne; pojawiają się pojedynczo lub grupowo, o wielkości od główki szpilki do ziarnka grochu o nierównej powierzchni, ich kształt może być płaski, podłużny, okrągły, owalny, ale często występują w zlanej postaci o zabarwieniu szarym, ciemnobrunatnym, bądź koloru skóry.

WYSTĘPOWANIE – występują pod płytką paznokciową najczęściej, w okolicy paznokci, na podeszwach stóp

CO ROBIMY W GABINECIE – polecamy współpracę z dermatologiem w celu wymrożenia brodawek i zalecamy przed każdą wizytą ściągnąć zrogowacenie w gabinecie

 

PAZNOKCIE GRZYBICZE

CO TO – płytka paznokciowa matowieje, zmieniając zabarwienie od białawego przez żółty, do brunatnego, bruzdowacieje, staje się krucha, gruba, a w długotrwałym przebiegu ulega deformacji
WYSTĘPOWANIE – płytka paznokciowa

CO ROBIMY W GABINECIE – zalecamy wizytę u dermatologa w celu pobrania próbki materiału do badań. W zależności od formy leczenia, można polecić usunięcie nadmiaru paznokcia, bądź całości płytki przez podologa i uzupełnienie ubytku masą przeciwgrzybiczą.

 

REKONSTRUKCJE PŁYTKI PAZNOKCIOWEJ

CO TO – zrekonstruowanie, stworzenie płytki paznokciowej na wzór naturalnej płytki pacjenta

WYSTĘPOWANIE – paznokcie po urazie, grzybicze, brak płytki paznokciowej

CO ROBIMY W GABINECIE – utworzenie specjalną masą utwardzalną płytkę paznokciową (masa ma właściwości antygrzybiczne), która także nadaje się do malowania; celem jest przede wszystkim wygląd estetyczny, ale także bezcenne poczucie komfortu pacjenta i podwyższenie poczucia własnej wartości.

ODCIĄŻENIA STÓP – są to wykonane ze specjalistycznego materiału podkładki na stopy mające na celu pozbycie się dolegliwości bólowych z miejsc szczególnie uciskanych, osłaniając je. Wyściełają stopy poprawiając tym samym komfort chodzenia.

Skontaktuj się z nami

Rafał Jakacki
+48 783 967 137
rj@podlogia.pl

Karolina Trąbska
+48 608 319 398
kk@podologia.pl

Skonfiguruj gabinet

Skonfiguruj gabinet

Gabinety partnerskie

Gabinety partnerskie

Szkoła Podologii

Szkoła Podologii

Sklep podologiczny

Sklep podologiczny

Cykliczne Webinaria

Cykliczne Webinaria
Poznaj etapy tworzenia twojej placówki medycznej
Wyposażenie
Wybierz gabinety, które chcesz rozwijać
Szkolenie
naucz się wykonywania usług edupodologia.pl
Rozwój
wspólnie stworzymy Twój program rozwoju na sprawdzonych technikach i narzędziach edupodologia.pl
Porozmawiaj z nami
Czat z Firmao.pl CRM