fizjoterapia – podologia – pielęgniarstwo – leczenie – trening

Największa w polsce sieć Placówek medycznych
i sportowo-medycznych

Dietetyka i trening personalny

Nie bez racji jest powiedzenie „jesteś tym co jesz”. Dieta ma ogromny wpływ nie tylko na wagę człowieka, ale również na stan zdrowia i samopoczucie. Jednak zaburzenia prawidłowego odżywiania stają się poważnym problemem społecznym. Brak czasu i stres przyczyniają się do niezdrowego trybu życia, szczególnie brak aktywności fizycznej. Jeżeli ten problemem dotyczy Państwa, serdecznie zapraszamy na wizytę u dietetyka i trenera personalnego. Dowiecie się Państwo jak w prosty sposób można zadbać o swoje zdrowie i łączyć skutecznie prawidłowe odżywianie, z aktywnością fizyczną.

Nasza oferta obejmuje:

 • układanie planów żywieniowych oraz planów treningowych w oparciu o genotypowanie, analizę składu masy ciała, pomiar tkanki tłuszczowej oraz diety kliniczne w przypadku schorzeń,
 • układanie planów treningowych w oparciu o badanie wydolnościowe (pomiar z krwi i moczu),
 • prowadzenie pacjentów poprzez cykliczne konsultacje,
 • prowadzenie treningów personalnych w salce ćwiczeń indywidualnych, siłowni lub w terenie.

DLA KOGO PLAN ŻYWIENIOWY?

 • Dla osób z nadwagą oraz osób otyłych: dietetyk pomoże ustalić jakie błędy żywieniowe są przyczyna nadwagi oraz dobierze skuteczny plan dietetyczny. Otrzymacie Państwo pomoc nie tylko z wdrążeniu nowych praktyk, ale również motywację i długotrwałe wsparcie.
 • Dla osób z chorobami dietozależnymi: zbilansowana dieta pomaga kontrolować chorobę oraz zmniejszyć jej objawy. Oto niektóre z chorób, w których dieta ma ogromne znaczenie: nietolerancje i alergie pokarmowe, cukrzyca, hipercholesterolemia, nadciśnienie, choroby serca, choroby układu pokarmowego, zaburzenia pracy tarczycy, nowotwory.
 • Dla kobiet w ciąży: ciąża jest szczególnym okresem w życiu kobiety. Dzięki odpowiedniej diecie mogą Panie zadbać o to, aby dziecko miało wszystkie makroelementy oraz witaminy potrzebne do prawidłowego rozwoju. Zapewnienie kompletu substancji odżywczych odzwierciedla się w zdrowiu nie tylko w wieku dziecięcym, ale również w wieku dorosłym. Warto więc zadbać o odpowiednią dietę w ciąży, sprawiając, że dziecko wyrośnie na zdrową, mądrą oraz silną osobę.
 • Dla sportowców: dieta odgrywa ogromną rolę w życiu sportowców. Osoby aktywne fizycznie mają zwiększone zapotrzebowanie nie tylko na energią, ale również na wiele witamin i minerałów. Odpowiednia dieta zapewnia skuteczniejszy trening oraz osiąganie lepszych wyników w sporcie.

DLA KOGO GENOTYPOWANIE?

Gabinet DIETETICA MOVE YOUR GENES to system konsultacji dietetycznych oraz przygotowywania indywidualnych diet w oparciu m. in. o badania genetyczne. Twórcą systemu jest prof. Ewą Stachowska, biochemik i specjalista z dziedziny żywienia człowieka, opracowuje programy żywieniowe skierowane na poprawę zdrowia, ustabilizowanie masy ciała oraz poprawę kondycji i samopoczucia.

Gabinet DIETETICA skierowany jest osób które:

 • są zainteresowane genotypowaniem w celach zapobiegania chorobom i otyłości oraz doborem indywidualnej diety w ich schorzeniach,
 • chcą powrócić do prawidłowej masy ciała,
 • potrzebują wskazań w żywieniu klinicznym,
 • cierpią na nadciśnienie tętnicze, miażdżycę, cukrzycę,
 • sportowcom, chcącym znacząco podnieść sprawność organizmu i osiągać najwyższe wyniki.

JAKIE GENY BADAMY W GABINETACH DIETETICA

(kliknij obrazek aby powiększyć)

DLA KOGO JESTEŚMY I CZYM SIĘ ZAJMUJEMY

(kliknij obrazek aby powiększyć)

ZAREJESTRUJ SIĘ NA WIZYTĘ

GABINET DIETETICA SZCZECIN

70-453 Szczecin, Al. Jana Pawła II 36 tel. 91 434 22 97, fax 91 433 70 36 kom: 609 825 703

napisz do nas: szczecin@dietetica.com.pl

NASZA OFERTA OBEJMUJE OPIEKĘ DIETETYCZNĄ, SPECJALISTYCZNĄ I TRENINGOWĄ:

 • Konsultację specjalistyczną: spotkanie to ma na celu określenie Państwa potrzeb. Specjalista omówi z Państwem oczekiwania i motywacje. Podczas rozmowy najważniejszym elementem jest identyfikacja błędów w żywieniu oraz znalezienie rozwiązania na problemy zdrowotne, z jakim Państwo borykacie się. Dietetyk określi Państwa stan zdrowia, tryb życia, nawyki żywieniowe oraz aktywność fizyczną. Pod uwagę zostaną wzięte nie tylko Państwa preferencje żywieniowe oraz ćwiczeniowe, ale również historia aktywności fizycznej lub stosowania specjalnych diet. Konsultacja specjalistyczna jest pierwszym krokiem do ułożenia Państwa planu żywieniowego lub treningowego.
 • Analizę składu masy ciała: analiza wykonywana jest przez urządzenie najnowszej generacji Tanita MC 780 MA. Metoda bioimpedancji elektrycznej ciała ludzkiego umożliwia precyzyjny pomiar tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej, masy kości, całkowitej ilości wody w organizmie oraz ilość wody wewnątrzkomórkowej i pozakomórkowej u danej osoby. Analiza ta pozwala na dokładne segmentalne badanie masy ciała, to znaczy osobny pomiar dla poszczególnych kończyn i korpusu. Dokładne parametry otrzymane podczas analizy składu ciała podane są poniżej.
 • Pomiar lokalizacji tkanki tłuszczowej jest niezbędnym uzupełnieniem powyższej analizy. Na podstawie tego badania dokonuje się obliczeń stosunku tkanki tłuszczowej podskórnej do tkanki tłuszczowej głębokiej. Znajomość powyższej proporcji jest niezwykle przydatna w ocenie zagrożeń zdrowotnych, związanych z lokalizacją tkanki tłuszczowej. Podskórna tkanka tłuszczowa jest stosunkowo nieszkodliwa. Natomiast nadmierne otłuszczenie organów wewnętrznych niesie za sobą wiele konsekwencji chorobowych. Sprawność takich narządów jest bardzo obniżona. Odpowiednio dobrane ćwiczenia oraz produkty spożywcze powodują redukcję tkanki tłuszczowej głębokiej. W przypadku, gdy problemem jest zbyt duża ilość podskórnej warstwy tłuszczowej, rodzaj ćwiczeń i diety zasadniczo się różni. Aby opracować odpowiednią dietę potrzebna jest wiedza na temat składu masy ciała danej osoby, ilości tkanki tłuszczowej i mięśniowej oraz ich lokalizacji. Posiadając te dane możliwe jest ułożenie planu, który będzie odpowiednio ukierunkowany oraz efektywny. Analiza składu ciała jest również niezwykle przydana przy mierzeniu postępów w zmian. Monitorowanie jest ważnym elementem w procesie zmniejszenia wagi, zwiększenia aktywności fizycznej i osiągnięcia indywidualnych celów. Wynik jest obiektywnym dowodem na wielkość postępów w procesie zmiany.
 • Test na nietolerancje pokarmowe: alergia pokarmowa to nie to samo co nietolerancja pokarmowa. W przypadku alergii reakcja układy immunologicznego zazwyczaj jest ostra i natychmiastowa. Natomiast nietolerancja pokarmowa objawia się po kilku dniach. Dlatego też nie kojarzymy złego samopoczucia z produktami spożywczymi, które jedliśmy kilka dni temu. Objawy nietolerancji są bardzo zróżnicowane, co również utrudnia diagnostykę nietolerancji pokarmowej.Warto więc wykonać test na nietolerancje pokarmowe. Wykluczenie niektórych produktów spożywczych może okazać się rozwiązaniem na złe samopoczucie oraz pomoże wyleczyć wiele dolegliwości i stanów chorobowych.
 • Test metabolizmu tłuszczów: test polega na wyrywaniu kwasu acetylooctowego w moczu. Kwas acetylooctowy jest podstawowym związkiem produkowanym podczas metabolizmu tłuszczów. Kwas acetylooctowy może zostać wykorzystany przez serce oraz mózg po produkcji energii. Podczas rozkładu tkanki tłuszczowej, produkcja kwasu acetylooctowego w wątrobie przewyższa zużycie tego związku przez serce oraz mózg. Dlatego też poziom kwasu acetylooctowego wzrasta we krwi. Nerki filtrując krew „wyłapują” kwas acetylooctowy, a następnie związek ten wydalany jest wraz z moczem. Poprzez test na obecność kwasu acetylooctowego w moczu, możecie Państwo przekonać się w jakim stopniu Państwa tkanka tłuszczowa jest rozkładana.
 • Testy wydolnościowe: wydolności organizmu może być zbadana poprzez metodę maksymalnego lub submaksymalnego testu. Podczas maksymalnego testu, wysokiej intensywności wysiłek kontynuowany jest aż do momentu wyczerpania fizycznego. Podczas submaksymalnego testu wysiłek kontynuowany jest tylko do pewnego etapu, a wydolność obliczana jest na podstawie uzyskanych wcześniej parametrów.

Podczas testu wydolności organizmu wykonujemy równieżbadanie na próg mleczanowy, zwany również progiem przemian beztlenowychTest ten pozwala określić intensywność wysiłku fizycznego podczas którego stężenie kwasu mlekowego nie wzrasta. Po przekroczeniu progu mleczanowego, energia dostarczana jest z przemiany beztlenowych. Trening w przedziale podprogowych jest znacznie efektywniejszy oraz korzystniejszy dla zdrowia organizmu. Badanie progu przemian beztlenowych jest bardzo dobrym testem diagnozującym wydolność organizmu oraz zdolności organizmu do regeneracji.

 • Testy funkcjonalnej siły mięśni jest wykonywany za pomocą min. dynamometru sprężynowego. Celem tego testu jest zmierzenie maksymalnej siły izometrycznej mięśni ramienia i przedramienia. Pomiar funkcjonalnej siły mięśni ramienia i przedramienia jest dobrym odzwierciedleniem funkcjonalnej siły mięśni całego ciała. Kolejne badanie to test wytrzymałości mięśniowej. Test siły mięśniowej jest jednym z podstawowych elementów badań diagnostycznych, wykonywanym na potrzeby doboru odpowiedniego planu treningowego. Jest to również doskonała metoda monitorowania postępów.

TRENINGI PERSONALNE

Aktywność fizyczna, zdrowie oraz jakość życia są ze sobą ściśle powiązane. Ludzkie ciało zostało skonstruowane do ruchu, stąd wymaga regularnej aktywności fizycznej do optymalnego funkcjonowania i unikania chorób. Aktywność fizyczna jest najskuteczniejszą metodą profilaktyki zdrowotnej, jak również leczenia wielu przewlekłych chorób. Fakt ten potwierdzają liczne badania naukowe. Osoby będące aktywne fizycznie mają zmniejszone o 50% ryzyko wystąpienia chorób takich jak cukrzyca typu II, zaburzenia lipidowe, choroby serca, zawał, czy nowotwory.

Nasza oferta obejmuje opieką specjalisty biomedycyny sportowej dla zdrowych osób, sportowców, dzieci i młodzieży, seniorów oraz dla osób z problemami zdrowotnymi. Treningi personalne zostaną indywidualnie dobrane tak, aby zapewnić Państwu efektywne i bezpieczne ćwiczenia. Profesjonalny dobór treningu pozwoli na osiągnięcie Państwa celów. Ponadto otrzymacie Państwo wsparcie oraz motywację, jak również regularne monitorowanie postępów oraz długotrwałą opiekę.

Oferujemy również wizyty domowe dla pacjentów z problemami zdrowotnymi oraz dla osób z problemami z ruchomością.

Aktywność fizyczna jest skuteczną metodą terapeutyczną w wielu chorobach, przykładami są:

 • Zaburzenia psychiczne: aktywność fizyczna znacznie poprawia samopoczucie oraz poczucie własnej wartości. Ćwiczenia są elementem kompleksowego leczenia depresji oraz wielu innych zaburzeń psychologicznych. Wydzielane endorfiny powodują wzrost energii oraz chęci do pokonywania codziennych kłopotów.
 • Cukrzyca typu II: brak ruchu jest jednym z głównych przyczyn tej choroby. Aktywność fizyczna jest skutecznym elementem leczenia cukrzycy typu II poprzez redukcją wagi ciała, poprawę metabolizmu lipidów oraz obniżenie ciśnienia krwi. Ponadto, ćwiczenia pozytywnie wpływają na wrażliwość tkanek na insulinę.
 • Choroby serca: regularna aktywność jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu krążenia. Osoby aktywne mają 57% mniejsze ryzyko wystąpienia chorób serca. Ćwiczenia są również podstawowym elementem leczenia tego typu schorzeń.
 • Nadciśnienie: badania pokazują, że regularna aktywność fizyczna obniża ciśnienie krwi o 11mmHg (skurczowe) i 8mmHg (rozkurczowe). Jednak nawet pojedyncza sesja ćwiczeniowa przynosi efekty w postaci obniżenia ciśnienia o około 5-7mmHg. Co więcej, aktywność poprawia tolerancję organizmu na zmiany ciśnienia krwi, dlatego też ćwiczenia są bardzo skuteczną metodą zapobiegania oraz leczenia nadciśnienia.
 • Zburzenia lipidów krwi: według badań naukowych aktywność fizyczna jest skuteczniejsza od terapii farmakologicznej w regulowaniu zaburzeń cholesterolu oraz trójglicerydów we krwi. Ćwiczenia fizyczne obniżają poziom trójglicerydów oraz lipidów LDL (zły cholesterol), a jednocześnie podwyższają poziom dobrego cholesterolu (HDL). Dzięki temu ryzyko rozwoju miażdżycy jest zmniejszane.
 • Choroby układu pokarmowego: aktywność poprawia metabolizm człowieka. Poprzez trening procesy trawienia oraz wchłaniania substancji odżywczych stają się bardziej efektywne. Odpowiednio dobrane regularne ćwiczenia obniżają ryzyko oraz wspomagają leczenie wielu schorzeń przewodu pokarmowego tj. przewlekłe zapalanie jelit, nowotwór odbytu, krwawienie z przewodu pokarmowego, zaburzenia czynnościowe, zakażenia bakteryjne.
 • Choroby układu oddechowego: ćwiczenia poprawiają pojemność i wydolność płucną oraz funkcjonowanie całego układu oddechowego. Regularny trening pozwala zmniejszyć objawy min. astmy czy też przewlekłej obstrukcyjnej choroby płuc.
 • Choroby układu immunologicznego: badania pokazują pozytywny wpływ aktywności fizycznej na leczenie chorób takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, zespół chronicznego zmęczenia oraz wiele innych chorób układu odpornościowego.
 • Nowotwory: badania pokazują, że aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na leczenie raka piersi, raka jelita grubego, raka prostaty oraz nowotwory krwi.
 • Osteoporoza: tkanka kostna jest regularnie stymulowana do zwiększonej aktywności podczas ćwiczeń fizycznych. Osoby aktywne fizycznie mają więc zwiększoną masę kostną. Osteoporoza często dotyka kobiet po menopauzie. Aktywność fizyczna jest doskonałą metodą profilaktyczną oraz terapeutyczną dla tej grupy kobiet.

Skontaktuj się z nami

Rafał Jakacki
+48 783 967 137
rj@podlogia.pl

Karolina Trąbska
+48 608 319 398
kk@podologia.pl

Skonfiguruj gabinet

Skonfiguruj gabinet

Gabinety partnerskie

Gabinety partnerskie

Szkoła Podologii

Szkoła Podologii

Sklep podologiczny

Sklep podologiczny

Cykliczne Webinaria

Cykliczne Webinaria
Poznaj etapy tworzenia twojej placówki medycznej
Wyposażenie
Wybierz gabinety, które chcesz rozwijać
Szkolenie
naucz się wykonywania usług edupodologia.pl
Rozwój
wspólnie stworzymy Twój program rozwoju na sprawdzonych technikach i narzędziach edupodologia.pl
Porozmawiaj z nami
Czat z Firmao.pl CRM